36 - Abeceda

Anotace:
Pracovní listy je nutné zalaminovat a rozstříhat podle níže uvedeného návodu. Jsou určeny pro práci malé skupinky dětí, k procvičení abecedy a řazení slov podle abecedy.
Práce je připravena pro 5 skupin:

1. Stranu 2 okopírovat 5x (papíry různé barvy), zalaminovat a rozstříhat podle písmen.

1. Děti písmena skládají podle abecedy.
  2. V řadách mohou písmena vynechávat, spolužáci hádají, která chybí.

2. Přílohu č. 1 – 5 okopírovat, zalaminovat - NESTŘÍHAT. Je možné okopírovat na stejné barvy papíru jako str. 2 \
Děti doplňují chybějící písmena buď smývatelným fixem, nebo přikládají rozstříhaná písmenka ze strany 2.

3. Přílohu č. 6 – 10 okopírovat, zalaminovat a rozstříhat podle slov. V každé skupině řadí děti slova podle barvy a podle abecedy.

Tyto kartičky je možné dále využít k :

1. význam slov – nadřazená, podřazená, souřadná
  2. tvoření vět
  3. hláskový a slabičný rozbor slova

Vlastnosti:
Komprimační metoda: *.zip
Typy dokumentů: *.odt *.odt *.pdf

Doporučené aplikace:

• Apache Open Office.org (Apache Licence 2.0 /GNU-GPL)
  • Libre Office (GNU-GPL)
  • Adobe Acrobat Reader (GNU-GPL)
  • Interwrite Workspace (Pro oprávněné uživatele interaktivních tabulí InterWrite)