Připravujeme: Expedice České středohoří

Ve čtvrtek 22. října se uskuteční zeměpisná exkurze do Českého středohoří. Primárně je určena pro žáky 9. ročníku, kteří se v zeměpisu učí o České republice. Aby nás doprava autobusem stála co nejméně, doplňujeme počet účastníků o žáky 8. ročníku, v krajním případě i ročníku sedmého. Naším cílem je nejvyšší hora Českého středohoří Milešovka, Muzeum českého granátu a hradů Českého středohoří v Třebenicích a nádherný sopečný vrch Oblík. V případě nepříznivého počasí bychom místo výstupu na Oblík navštívili historické centrum Žatce nebo Loun.

Akce je součástí školního vzdělávacího programu, předpokládáme tedy účast všech žáků, pro které je primárně určena. Pro žáky 8. ročníku připravíme v příštím školním roce  zeměpisnou exkurzi s novým tematickým zaměřením. Podrobné organizační pokyny budou k dispozici týden před akcí. Pokud se chcete seznámit s obsahem našeho zeměpisného bádání, můžete si prohlédnout žákovský pracovní materiál v příloze.

Jste zde: Doma root Připravujeme: Expedice České středohoří