Sedmáci ve Weissenstadtu

NV pondělí 9.5. se nás 22 vybraných žáků ze sedmých tříd sešlo před školou, abychom s paní učitelkou Kuchtovou a Pšenákovou vyrazili autobusem do Německa. Čekal nás týdenní pobyt ve Weissenstadtu, zaměřený na ekologii a také na němčinu, protože tam s námi byli žáci z německé školy.

Každý den jsme měli zajímavý program-představili jsme projekt o našem městě, zkoumali jsme mikroskopem život ve vzorku vody, učili jsme se, jak šetřit vodou, byli jsme na výletě ve Františkových Lázních a Chebu, zdobili jsme plátěné tašky a hráli různé hry. Večer jsme opékali a na rozloučenou jsme měli DISKOTÉKU.

Mezi Němci jsme si našli spoustu kamarádů, se kterými jsme se domlouvali německy, anglicky, česky a někdy i „rukama a nohama“. Týden utekl jako voda a většina z nás byla smutná, že pobyt končí. Dovezli jsme si ale spoustu krásných zážitků.                                                    

Bára Tymrová 8.A 

Žlutický čtvrtmaraton 2016

MaratonV neděli 19. června se za pořadatelství naší školy uskutečnil "nultý ročník" sportovní akce nazvané Žlutický čtvrtmaraton. K naší velké radosti se běhu na 5 nebo 10 kilometrů zúčastnilo 77 běžců. Všichni svoji trať úspěšně zvládli. Blahopřejeme. Děkujeme také všem, kteří akci podpořili či při organizaci běhu pomohli, nebylo jich málo. Výsledky najdete v příloze. Více fotografií je na Facebooku školy nebo zde.

Attachments:
Download this file (Výsledková listina děti.pdf)Výsledky děti[ ]39 kB
Download this file (Výsledková listina dospělí.pdf)Výsledky - muži, ženy[ ]39 kB

Slavnostní zakončení školního roku 2015/2016

Zakončení 15 16

Výstava Památníku Terezín

Ve školní galerii Na Schodech probíhá od 18. října další z tradičních výstav Památníku Terezín. Zveme všechny k prohlídce expozice.

Výstava PROČ V GHETTU MÚZY NEMLČELY?

PAMÁTNÍK TEREZÍN a ZŠ a ZUŠ ŽLUTICE SI VÁS DOVOLUJÍ POZVAT NA VÝSTAVU STUDENTSKÝCH PRACÍ  ZE XVII. ROČNÍKU VÝTVARNÉ SOUTĚŽE PAMÁTNÍKU TEREZÍN PROČ V GHETTU MÚZY NEMLČELY? Výstava bude probíhat od 29. ZÁŘÍ 2015 v galerii Na Schodech ve vestibulu  ZŠ  a ZUŠ ŽLUTICE. Výstava bude zahájena bez vernisáže z důvodů karantény.

 

 

 

Inzerát

ZŠ a ZUŠ Žlutice přijme učitele na 1. stupeň, učitele na 2. stupeň kvalifikované na některé z těchto oborů: matematika, fyzika, anglický jazyk, tělesná výchova, ICT. Dále přijmeme speciálního pedagoga. Zároveň přijmeme i učitele do hudebního oboru ZUŠ.

Jste zde: Doma Akce školy