Studijní pobyt v Anglii

EnglandV rámci projektu OPVK - Jazykový rozvoj ZŠ a ZUŠ Žlutice se podařilo získat prostředky na studijní pobyt žáků devátých tříd v Londýně. Žáci vycestují 2. listopadu a vrací se zpět 7. listopadu 2015. V Anglii absolvují 9 výukových lekcí a jazykový test. Kromě výuky navštíví také známá místa Londýna a prohlídku královského města Windsor.

V další fázi projektu by měli obdobně vycestovat také žáci osmých tříd. Cílem by mělo být anglické město Portsmouth. Stejným způsobem vyrazí také žáci sedmých a šestých tříd na obdobné pobyty v Německu. Protože je počet žáků omezen možnostmi projektu, musí škola vždy vybrat z většího množství dětí. Základním kritériem je prospěch žáka v cizím jazyce (už jen pro potřebu zvládnout jazykový test), dále celkový prospěch a také případné kázeňské problémy žáků. Věříme, že se dětem na pobytech bude líbit a budou pro ně zajímavou zkušeností.