Lesní pedagogika

lesDne 16. 6. se žáci 4. a 5. tříd zúčastnili semináře organizovaného Střední lesnickou školou Žlutice, který byl určen lesním organizacím především pro Karlovarský, Ústecký a Plzeňský kraj. Cílem tohoto semináře bylo představení lesní pedagogiky a možností využití nabízených výukových programů základním a středním školám.

Pod vedením paní Ing. Stolarikové naši žáci absolvovali ukázkový výukový program, který s dětmi realizovali samotní studenti SLŠ Žlutice. Výukový program byl plný zajímavostí z lesní pedagogiky, týkající se lesa a jeho obyvatel. S použitím spousty velmi zajímavých pomůcek si žáci užili hodně zábavy a některé praktické pomůcky si sami vyzkoušeli. Potvrzením je i fotodokumentace z terénu, kterou si můžete prohlédnout.

Touto cestou bychom velmi rádi poděkovali SLŽ Žlutice a především paní Ing. Stolarikové a Ing. Polákové, které vždy stojí za realizací a organizací podobných akcí, týkajících se lesní pedagogiky. Velký dík patří i samotným studentům této střední školy, kteří  se vždy věnují našim žákům a předávají jim své vědomosti a dovednosti z oblasti lesnictví.

Michaela Maňáková

Inzerát

ZŠ a ZUŠ Žlutice přijme učitele na 1. stupeň, učitele na 2. stupeň kvalifikované na některé z těchto oborů: matematika, fyzika, anglický jazyk, tělesná výchova, ICT. Dále přijmeme speciálního pedagoga. Zároveň přijmeme i učitele do hudebního oboru ZUŠ.

Jste zde: Doma Akce školy Lesní pedagogika