Lakomec

Plakát (Lakomec)Roku 1622 se v Paříži narodil Jean Baptiste Poquelin. Že vám to nic neříká? Celý divadelní svět tohoto člověka, autora skvělých komedií, zná pod jménem Molière. Jeho nejslavnější a po světě nejhranější divadelní hrou je právě Lakomec, nesmrtelné dílo, které ve čtvrtek 31. 10. 2013 viděli v Divadle J.K. Tyla v Plzni i žáci 8. a 9. ročníku naší školy. Představení bylo opravdu skvělé!

Počínaje režií Jana Buriana, bývalého ředitele plzeňského divadla, který v současnosti vede Národní divadlo v Praze, přes jednoduchou, ale zajímavou scénu až po skvělé výkony jednotlivých herců. Z nich určitě nejvíce zaujal Pavel Pavlovský v hlavní roli lakomého Harpagona a Jana Kubátová v roli dohazovačky Frosiny. Jen pro zajímavost - v plzeňském divadle se Lakomec hraje počtvrté. První premiéru měl již 4. dubna 1892, dále se hrál od 7. 4. 1904 a od 25. 1. 1947. Čtvrtá premiéra se konala až v dubnu 2012.

Myslím, že návštěvu některé z dalších repríz můžeme každému, kdo má alespoň trochu rád divadlo a humor, doporučit.

Inzerát

ZŠ a ZUŠ Žlutice přijme učitele na 1. stupeň, učitele na 2. stupeň kvalifikované na některé z těchto oborů: matematika, fyzika, anglický jazyk, tělesná výchova, ICT. Dále přijmeme speciálního pedagoga. Zároveň přijmeme i učitele do hudebního oboru ZUŠ.