Stupně (převody) - Doplněno o úlohy

V následujícím odkazu nalezneš shrnutí a příklady na převody mezi stupni a minutami a mezi stupni zapsanými jako desetinné číslo a stupni a minutami (dělali jsme ve škole).

http://it.pedf.cuni.cz/~proch/program/prevody.htm

Novinka:

Úlohy na procvičování (musí být povolen javascript):

a) s nápovědou zde

b) tytéž úlohy bez nápovědy zde

V příloze naleznete tabulku, s jejíž pomocí můžete snadno libovolný převod provést! Tabulka je ve verzi pro LibreOffice (OpenOffice) Calc (*.ods) či pro Microsoft Excel (*.xls).

Tabulka je přístupná také online na službě Google Drive na tomto odkazu.

Tabulka je přístupná také online na službě Zooho Docs na tomto odkazu.

Pozor! On-line tabulka je otevřená pro úpravy, proto hrozí její poškození! Zároveň se může stát, že ve stejnou chvíli na ní může pracovat více lidí a vzájemně si ji přepisovat. Proto raději používejte soubor pro Calc nebo Excel z přílohy!

 

 

Attachments:
Download this file (Matematika-6 (převody úhlů).ods)Tabulka převodů úhlů[verze pro LibreOffice/OpenOffice Calc 2.0 a vyšší]46 kB
Download this file (Matematika-6 (převody úhlů).xls)Tabulka převodu úhlů[*.xls; verze pro Microsoft Office Excel 97-2003 a vyšší]383 kB

Inzerát

ZŠ a ZUŠ Žlutice přijme učitele na 1. stupeň, učitele na 2. stupeň kvalifikované na některé z těchto oborů: matematika, fyzika, anglický jazyk, tělesná výchova, ICT. Dále přijmeme speciálního pedagoga. Zároveň přijmeme i učitele do hudebního oboru ZUŠ.

Jste zde: Doma Matematika 6. ročník Stupně (převody) - Doplněno o úlohy