Terčin úspěch! (Eurorebus 2015)

eurorebusV sobotu 25.4.2015 se reprezentanti naší školy zúčastnili (již tradičně) krajského kola geografické soutěže Eurorebus. V tomto jubilejním 20. ročníku (naše škola se účastnila po desáté) naši školu reprezentovalo dosud největší zastoupení. Za 6. třídu to byli Petr Václavík, Eliška Houdková a Natalie Pajerová.  Za sedmáky vyrazili Petr Skačan, Tomáš Molek a Pavel Bartoň. Spolu se Simonou Mlejnskou z 8.A šlo vesměs o nováčky. Ty provázeli již ostřílení matadoři Sára Hrubcová a Eliška Třeštíková z 8. A, Tereza Krmelová z 9.A a vloni tak úspěšný Martin Pechát z 9.B. Oba deváťáci statečně zkřížili své soutěžní propisky i s ostatními tříčlennými družstvy v rámci soutěže tříd.

Finále za Plzeňsý a Karlovarský kraj. Najdete Terku a Martina?

Finále za Plzeňský a Karlovarský kraj. Najdete Terku a Martina? (Fotografie linkována z webové galerie soutěže, kde si můžete prohlédnout i další.)

Moc nechybělo a Martin si mohl zopakovat loňský postup do republikového finále v Praze. Bohužel, nutnost chytit zpáteční spoj tentokrát Martina odsunula na nepostupovou pozici, přestože v samotné soutěži dosáhl na stejný počet bodů, jako poslední z postupujících. O to větší překvapení si ovšem přichystala Tereza. Po loňském Martinově vítězství v krajském kole kategorie osmých a devátých tříd a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií (v Plzni se střetávají nejlepší účastníci z Plzeňského a Karlovarského kraje) obsadila letos druhé místo a bylo tak jasné, že se se svým žákem opět vydám do Top Hotelu na pražském Chodově.

Republikové finále se odehrálo 15.6.2015. Soutěžících z celé naší vlasti bylo... ukrutné množství. Celkem k tisíci. Stejně jako vloni na Martina byla i letos na Terku konkurence příliš velká. Přesto lze její účast mezi padesáti nejlepšími zeměpisci naší vlasti (v její kategorii) považovat za ohromný úspěch, jenž se nemusí dlouho opakovat.

I když... Tu Plzeň bychom mohli dát i za rok, nemyslíte, Petrové, Elišky a další? ;-)

Finále v Praze - Najdi Terku a její doprovod.

Finále v Praze - Najdi Terku a její doprovod. (Fotografie linkována z webové galerie soutěže, kde si můžete prohlédnout i další.)

PS: Když jsme u toho bilancování, přidám dvě fotografie ze svého archivu (za což mi bývají dotyční náležitě "vděční", a tak si je dovolím nejmenovat, byť by si to zasloužili.).

Tito tři to v roce 2006 začali

Tři stateční  průkopníci trénovali v roce 2006 na... (Budova na pozadí je čirá náhoda!) Foto: archiv S. Ertla

Dvě ze tří

V roce 2008 unikl postup do republikového finále slečně v proužkovaném snad o jediný bod. Ani třída nedopadla vůbec špatně (na snímku chybí ještě třetí účastnice Lucka). Foto: archiv S. Ertla