Pravidla fungování zájmových kroužků a ŠK

1. Žák, který se přihlásí do zájmového kroužku se zároveň stává účastníkem činnosti školního klubu a může využívat jeho výhod.

2. Výše poplatků za zájmové útvary (stanoví se dle rozsahu činnosti).

Hodinová dotace týdně

Minimální počet účastníků

Výše poplatku

1 hodina

2 hodiny

1 000 Kč

druhý hodinový kroužek

každý třetí kroužek žáka

zdarma

samostatná přihláška pouze do klubu

Jedna hodina zájmového útvaru je počítána jako běžná hodina, tj. 60 minut.

Minimální rozsah jednohodinového kroužku za pololetí je 12 hodin (u dvouhodinových 24).

Poplatek za kroužek se hradí na celý rok.

Školní klub je určen především pro žáky 2. stupně, kteří se písemně přihlásili a uhradili poplatek za využívání školního klubu.

Zájmové kroužky jsou organizovány pro žáky 1. i 2. stupně, mohou se jich účastnit i děti mimo ZŠ a ZUŠ Žlutice

1. Zájmové kroužky jsou součástí činnosti školního klubu.

2. Organizaci kroužků zajišťuje vychovatelka ŠK, případně pracovník pověřený ředitelem školy.

3. Jednotlivé zájmové kroužky řídí vedoucí zájmových kroužků.

4. Účast v zájmových útvarech je za poplatek.

5. Kroužky zahajují činnost po 20. září (nejdéle od 1. listopadu), vždy však až tehdy, uhradí-li poplatek za kroužek minimální počet účastníků.

6. Činnost zájmových útvarů končí k 15. červnu

7. Minimální počet účastníků zájmového útvaru je 12. Výjimku může stanovit ředitel školy.

8. Přihlášky se podávají do 20. září. Později pouze do již zahájených kroužků.

9. Poplatek za kroužek musí být uhrazen nejpozději do 15. října každého školního roku. Později pouze při dodatečném přihlášení do již běžících kroužků.

10. Kroužky probíhají v pravidelných termínech. Konání kroužku může proběhnout pouze v případě nadpoloviční přítomnosti jeho členů.

Jste zde: Doma root Kroužky Pravidla fungování zájmových kroužků a ŠK