Okresní kolo olympiády v českém jazyce

Velmi náročné soutěže, která není zaměřena ani tak na "obyčejnou, školskou" češtinu, ale spíše na uplatnění mimořádného smyslu a citu pro jazyk, se naše škola účastní mnoho let. Pravidelně v prosinci pořádáme školní kolo a asi o měsíc později se pak dva nejlepší řešitelé účastní kola okresního.

V letošním roce ve školním kole soutěžilo 15 osmáků a deváťáků. Nejvyšší místa obsadily Soňa Vojíková a Sabina Řezáčová na 1. - 2. místě, pozici třetí pak vybojovala Tereza Krmelová.

Soňa a Sabina naši školu úspěšně reprezentovaly i v okresním kole. V konkurenci 27 žáků a žákyň různých škol karlovarského okresu se Soňa Vojíková umístila na 7. - 8. místě, Sabina Řezáčová pak skončila na místě 13. až 15. Jde o velmi dobrý výsledek, neboť celá soutěž je velmi náročná a konkurence opravdu velká. I když jsme neobsadili nejvyšší, "medailové" pozice, jsme na naše reprezentantky pyšní. Dodatečně blahopřejeme.

Jste zde: Doma root Okresní kolo olympiády v českém jazyce