Školní recitační přehlídka

Tradiční akce, která letos proběhla v úterý 24. února, se jako účinkující zúčastnilo více než 60 žákyň a žáků naší školy. Téměř tři vyučovací hodiny jsme poslouchali výkony, za které si úplně všichni, nezávisle na tom, zda se jim vedlo lépe, nebo hůře, zasluhují přinejmenším upřímně míněnou pochvalu.

Všechny výkony samozřejmě nebyly na stejné úrovni. Publikum i porotu, která pak vybírala možné postupující do okresního kola, zaujaly mezi mladšími dětmi zvláště Kristýna Švecová, Dominika Boková a Františka Boková, pozadu ale nezůstali ani kluci - Ondřej Kuchta a Filip Štěrba. Ze starších žáků a žákyň pak sedmačka Eliška Slavíková a deváťáci Tereza Fáberová, Milan Ažaltovič a Tereza Krmelová, která jako již zkušená recitátorka vystoupila hned několikrát.

Mají podobné akce v dnešní době "chytrých" telefonů a nejrůznějších dalších technických výstřelků nějakou cenu? Myslíme si, že ano. Přinejmenším i proto, že ani v dnešním světě snad "trocha poezie nikoho nezabije."

Jste zde: Doma root Školní recitační přehlídka