Expedice Dolní Střela

Ve dnech 25. - 26. června se část žáků a hlavně žákyň VIII. B zúčastnila dvoudenního turistického výletu povodím dolní Střely. Během dvou dnů jsme našlapali přibližně 40 kilometrů náročnou trasou po stezkách nad údolím této krásné řeky, hlubokými lesy, lemujícími její tok mezi Nebřezinami a Dolním Hradištěm, přes lesní potůčky s miniaturními vodopády, kolem bývalých mlýnů a nakonec i údolím Manětínského potoka. Alespoň zvenku jsme si prohlédli i celý areál historických budov v Plasích. Všichni účastníci naší "expedice" podali výkony, za které si zaslouží velkou pochvalu. Opravdu to nebylo jednoduché! (Jen pro zajímavost - druhý den jsme překonali celkový (sečtený) výškový rozdíl přibližně 670 m stoupání.) V příloze najdete mapky zobrazující obě trasy.

Za významný sponzorský dar děkujeme paní Gabriele Soukupové, dále pak panu Mandausovi za pomoc s dopravou k Berounce u Liblína, i panu Vojtovi, který nám obětavě dopravoval naše druhá zavazadla mezi Žluticemi a Plasy. Fotografie z výletu, které pořizoval Karel Štác, uveřejníme v nejbližší době.

Attachments:
Download this file (Dolní Střela 1. den.png)Dolní Střela 1. den.png[ ]658 kB