Česko-bavorské setkání na statku Bernard

poznámka: Fotogalerie z akce bude zveřejněna během příštího týdne.

V úterý 17. 6. 2014 se vybraní žáci z osmých tříd zúčastnili přeshraničního projektu, který pořádalo Česko-bavorské environmentální vzdělávací centrum AVES na Statku Bernard v Královském Poříčí.
Skupinové foto
Jednalo se o jednodenní projekt s názvem „Česko-bavorské lovy beze zbraní“. Naši žáci a žáci z Bavorska vytvořili tři promíchané skupiny a zabývali se třemi tématy z oblasti bylinkářství, mykologie a lučního ekosystému. Všechny skupiny začaly nejprve s prací v terénu (sběr materiálu, focení ...), po vydatném obědě pak žáci zpracovávali informace pomocí počítačů a mikroskopů. Na závěr všichni své poznatky prezentovali.
Ti, kteří se nestyděli měli bezvadnou možnost pohovořit si v německém jazyce.
Akce se jevila jako přínosná a budeme se těšit na další spolupráci.

Jste zde: Doma Akce školy Česko-bavorské setkání na statku Bernard